• Icon 06

 • Icon 01

 • Icon 03

 • Icon 04

   
 • Icon 05

   
   
   
 • Icon 07

   
   
   
 • Icon 08

   
   
 • Icon 09

   
 • Icon 12

   
 • Icon 10

   
 • Icon 12

   
 •  

 

Людина, яка буває раз на все життя…

вкл. . Опубліковано в Новини

Приголомшлива звістка, що не дає змоги одразу опанувати думки й почуття, сколихнула нашу музейну родину… 3 листопада 2021 року, на 96 році життя, зупинилося серце нашого доброго друга й наставниці КАТЕРИНИ КРИЧЕВСЬКОЇ-РОСАНДІЧ. 

 Це була чудова людина, представниця великої мистецької родини, яку Творець щедро нагородив неймовірним талантом художниці, умінням глибоко любити Україну й щиро турбуватися про ближніх.  

Згасла не просто зірка, згасло Світило…

Наша спільна програма повернення імені Кричевських на культурно-духовне поле Новітньої Української Держави стала вагомим підґрунтям заснування в структурі Національного музею-заповідника українського гончарства Музею мистецької родини Кричевських. Добре пам’ятаємо ЇЇ нестримну радість і безкорисливу підтримку з нагоди відкриття цього музею.

Ми не припиняємо висловлювати слова безмежної вдячності Пані Катерині за передану Музею-заповіднику частину унікального архіву Кричевських, що містить листування й сімейні фотографії. 

Пишаємося й радіємо, що авторські картини Катерини Кричевської-Росандіч стали невід’ємною частиною колекції Музею гончарства!

В особі Пані Катерини Україна втратила достойну доньку, яка наполегливо вболівала за збереження й відновлення історичної пам’яті не лише про династію Кричевських, а й загалом про Українську Державу.

Людина, яка буває раз на все життя, тихо пішла за Межу, проте назавжди залишиться в нашій пам’яті та думках.

Світла і вічна пам'ять… 

Щирі співчуття рідним і знайомим від колективів Національного музею-заповідника українського гончарства, Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України та Громадської організації «Конгрес українських керамологів».

Відкриття заключної виставки проєкту «КАТЕРИНА КРИЧЕВСЬКА-РОСАНДІЧ. ДОРОГИ. STRAßEN. ROADS»

вкл. . Опубліковано в Новини

29 вересня в Нацiональний музей «Київська картинна галерея» за участі Музей української діаспори та Charitable Foundation “Diaspora” відбулося урочисте відкриття заключної виставки проєкту «КАТЕРИНА КРИЧЕВСЬКА-РОСАНДІЧ. ДОРОГИ. STRAßEN. ROADS», організованого з нагоди 95-річного ювілею української американської художниці й меценатки за підтримки Український культурний фонд.

СУД СКАСУВАВ РІШЕННЯ ОПІШНЯНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ПРО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦІ ЯВДОХИ ТА ГАВРИЛА ПОШИВАЙЛІВ

вкл. . Опубліковано в Новини

Другий апеляційний адміністративний суд у Харкові постановою від 15 жовтня 2020 року визнав протиправним та скасував рішення Опішнянської селищної ради

про перейменування вулиці Явдохи та Гаврила Пошивайлів.  

Постанова набрала законної сили з дати її прийняття.

 

Рішенням п′ятої сесії сьомого скликання Опішнянської селищної ради від 13 березня 2019 року вулицю Явдохи та Гаврила Пошивайлів у смт Опішні Полтавської області було перейменовано на вулицю Свято-Михайлівську. Таким чином депутати, які всюди розказують, немовби розвивають у селищі туризм, незаконно прибрали з мапи Гончарної столиці України імена видатних достойників, які є представниками  однієї з найдавніших в Україні гончарських династій і зробили визначальний внесок у перетворення селища в туристичний і музейний центр країни. Вони були засновниками першого в Україні приватного музею кераміки та ідеологами розбудови в селищі Національного музею гончарства. На цій вулиці вони мешкали, а в їхньому будинку 1999 року було створено Меморіальний музей-садибу гончарської родини Пошивайлів.

2 вересня, святкує свій День народження одна з берегинь роду Кричевських – Катерина Кричевська-Росандіч

вкл. . Опубліковано в Новини

Сьогодні, 2 вересня, святкує свій День народження одна з берегинь роду Кричевських – талановита художниця Катерина Кричевська-Росандіч.

І хоча в Каліфорнії зараз ніч, в її рідній Україні ця знакова подія вже настала!

У такі поважні роки бажаємо Катерині Василівні, щоб здоров’я було непохитним, а всілякі негаразди миттєво відступали. Бажаємо, щоб колосальний досвід мисткині жадібно черпали нащадки, збагачуючись мудрістю знань, переймаючи непересічну майстерність і всотуючи  найпозитивніше світосприйняття! Нехай і надалі життя буде сповнене невичерпною енергією, а внутрішній світ – вічною молодістю!

Вітаємо з Днем народження Василя Лінде-Кричевського та Василя Лінде-Дункана!

вкл. . Опубліковано в Новини

Василь Лінде-Кричевський та Василь Лінде-Дункан

Василь Лінде-Кричевський та Василь Лінде-Дункан

10 січня – особливий день для Музею мистецької родини Кричевських, адже саме сьогодні відзначають свій День Народження одразу двоє представників славетної династії Кричевських – Василь Лінде-Кричевський та Василь Лінде-Дункан.