Пошанування великих

В Опішному свято бережеться пам’ять про тих титанів гончарної й керамологічної справи, сторінки життєтворчості яких писалися в Гончарній столиці.  Серед таких – Василь Кричевський, видатний український архітектор, живописець, графік, творець українського архітектурного стилю, одному із засновників Української академії мистецтв, автору українського герба, автору проекту будівлі колишнього Опішнянського гончарного навчально-показового пункту Полтавського губернського земства (1914–1916); упродовж 1902–1916 років неодноразово бував у Опішному, де спілкувався з місцевими гончарями, залучав їх до оздоблення спроектованих ним будинків в українському архітектурному стилі; сформував найбільшу на початку ХХ століття приватну колекцію опішнянської кераміки. 25 червня 2015 року в Музеї мистецької родини Кричевських відбулося відкриття бюста цій видатній особистості (автор: художник, заслужений діяч культури України Юрко Пошивайло, Опішне, 2015)

Цього дня також було пошановано ім’я видатного знаменитого українського  гончаря-мисочника і посудника, інструктора з гончарної справи Федора Чирвенка – уродженця Опішного. У пам’ять про майстра на Стіні Гончарної Слави України з’явилася меморіальна дошка (автор: скульптор Володимир Цісарик, 2015).{jcomments on}