Із-за океану – з теплом і сердечністю

90-ліття Катерини Кричевської-Росандіч – святкова подія не лише для ювілярки, а й для культурної спільноти у всіх куточках світу, де історія й людська пам’ять досі плекають сторінки, фрагменти чи лишень рядки славної книги Великого роду Кричевських.

Незважаючи на те, що життєві хвилі знайшли пристань долі Катерини Василівни в заокеанській Каліфорнії, у день її ювілею численні побажання линули звідусіль. У відповідь на вітання від Національного музею-заповідника українського гончарства мисткиня надіслала листа, сповненого тепла й вдячності. Світлини, додані до листівки, розповіли про святкування, яке підготували для ювілярки рідні та друзі.

Віншування незабаром отримають продовження в Опішному: 15 листопада 2016 року відбудеться урочисте пошанування творчого генія Василя Кричевського – святкування 100-річчя від утілення його архітектурного проекту – будівлі Опішнянського гончарного показового пункту Полтавського губернського земства. Нині тут знаходиться єдиний в Україні Музей мистецької родини Кричевських. У рамках заходу відбудеться відкриття виставки «Стираючи кордони» – презентація творчого доробку Катерини Кричевської-Росандіч з фондової колекції Музею-заповідника й інших музеїв України. Також усі гості матимуть нагоду познайомитися з документальною, епістолярною спадщиною та творами членів родини, що зберігаються в Опішному.

З роси і води Вам, дорога Катерино Василівно! На многії літа, задля слави Кричевської гілки крислатого Вкраїнського Роду!

Катерина Кричевська-Росандіч поряд із вітальним плакатом «Happy birthday, KATERYNA». Маунтін-В’ю, Каліфорнія, США. 02.09.2016. Національний архів українського гончарства, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

Вітання, що надійшли Катерині Кричевській-Росандіч із нагоди 90-ліття. Маунтін-В’ю, Каліфорнія, США. 02.09.2016. Національний архів українського гончарства, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

Листівка від Катерини Кричевської-Росандіч, що надійшла на адресу Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Маунтін-В’ю, Каліфорнія, США. 08.09.2016. Національний архів українського гончарства, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному