Зустріла ювілей онука Василя Кричевського – Оксана Лінде де Очоа

25 січня 2018 року зустріла 70-ліття онука Василя Григоровича Кричевського – український і венесуельський живописець, композитор Оксана Лінде де Очоа. Мисткиня продовжила заокеанську гілку великої родини, народившись у Каракасі (Венесуела). Її мати – Галина Лінде-Кричевська, донька Василя Кричевського та Євгенії Кричевської (Щербаківської).25 січня 2018 року зустріла 70-ліття онука Василя Григоровича Кричевського – український і венесуельський живописець, композитор Оксана Лінде де Очоа. Мисткиня продовжила заокеанську гілку великої родини, народившись у Каракасі (Венесуела). Її мати – Галина Лінде-Кричевська, донька Василя Кричевського та Євгенії Кричевської (Щербаківської).

Оксана Лінде де Очоа здобула освіту й займалася науковим вивченням хімії в кількох університетах Венесуели. Водночас розквітнув її успадкований талант до образотворчості: з кінця 1970-х років мисткиня стала активною учасницею групових та персональних виставок.

Культура південно-американської землі сформувала її власний стиль живопису, наділений фантастичною уявою бачити світ. Сміливі експерименти художниці з різними техніками, а також колажними варіаціями створили оригінальні й дивовижні образи та сюжети.

Мистецький доробок Оксани Лінде де Очоа пошановано численними відзнаками й нагородами у венесуельському культурному просторі. На Батьківщині Кричевських указом Президента України  їй було присвоєно Орден княгині Ольги ІІІ ступеня (2010).

Із життєвим і творчим шляхом Оксани Лінде де Очоа знайомить в Опішному Музей мистецької родини Кричевських. Сюди 2011 року брат мисткині Василь Лінде-Кричевський передав значну частину родинного архіву, в якому серед інших матеріалів представлено і її фотографії, оригінальні живописні й графічні твори.Нині Національний музей-заповідник українського гончарства вітає мисткиню з ювілеєм! Висловлюємо Вам глибоку вдячність за щире й активне сприяння  поверненню імені Кричевських до Опішного! Завдячуючи Вам, єдиний в Україні Музей мистецької родини Кричевських невпинно поповнюється унікальними експонатами! З роси і з води видатній династії українських мистців – Кричевських!

Жанна Невкрита,

інформаційна служба