«ВІД СКІФІЇ ДО РУСІ» в Музеї мистецької родини Кричевських

Нещодавно, 5 вересня 2018 року, за ініціативи Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації відбулася презентація нового туристичного археологічного маршруту «Від Скіфії до Русі»(Полтава–Опішня–Більськ–Полтава). Її учасниками стали представники Полтавської обласної ради, кількох Департаментів Полтавської ОДА, туристичних фірм, громадських організацій, музейних і навчальних закладів, засобів масової інформації та інші. Програмою було передбачено огляд найвідоміших археологічних пам’яток скіфської та давньоруської доби на території Полтавщини (Більське й Опішнянське городища, курган «Розрита Могила»), огляд музеїв, короткі зупинки в знакових місцях й інші культурно-історичні заходи.

Музей мистецької родини Кричевських був першим пунктом подорожі. Завідувач Антон Плохой ознайомив  учасників презентації з життєвим і творчим шляхом мистців Кричевських, унікальними архівними документами, графічними й живописними творами членів родини, змінними виставками, садово-парковими глиняними й ковальськими скульптурами в експозиції Музею. Гості були в захваті від побаченого й почутого.

Вікторія  Короткевич,

молодший науковий співробітник

Музею мистецької родини Кричевських

Учасники презентації нового туристичного археологічного маршруту «Від Скіфії до Русі» (Полтава–Опішня–Більськ–Полтава) під час екскурсії в Музеї мистецької родини Кричевських. Опішне, Полтавщина. 05.09.2018.Фото Тараса Пошивайла. Національний музей-заповідник українського гончарства