«ПРОМОВА ГОНЧАРЯ» в Опішному

Олександр Шкурпела під час церемонії урочистого відкриття виставки «ПРОМОВА ГОНЧАРЯ». Опішне, Полтавщина. 26.06.2014. Фото Тараса Пошивайла (Опішне)

26 червня 2014 року в Музеї мистецької родини Кричевських Національного музею-заповідника українського гончарства відбулось урочисте відкриття виставки «ПРОМОВА ГОНЧАРЯ» опішненського гончаря, продовжувача багатовікових гончарних традицій Олександра Шкурпели.
   Мистецьку освіту майстер здобув у Миргородському державному керамічному технікумі імені Миколи Гоголя. Більше десяти років працював у рідному селищі в заводі «Художній керамік». Нині свої глиняні шедеври створює у власній гончарній майстерні. Віддає перевагу декоративній скульптурі («бики», «козли», «барани»), також створює вази, свічники, тарелі, в яких вдало інтерпретує гончарські традиції. Учасник Симпозіумів гончарства, організованих Музеєм-Заповідником (1999–2013), численних регіональних і всеукраїнських виставок. Творчість Олександра відзначена преміями, дипломами, а 2012 і 2013 років здобув Гран-прі в ІV і V Національних виставках-конкурсах художньої кераміки «КерамПІК у Опішному!». Його роботи зберігаються в музеях і приватних колекціях України та за її межами.
   Багато творів Олександра Шкурпели оздоблені наліпленим декором, який виконала його дружина – Світлана. До гончарства долучилися й троє його синів, зокрема старший, Анатолій, вже самостійно займається творчістю.
Працю мистця вдало охарактеризувала мистецтвознавець Олена Клименко: «Пластика Олександра Шкурпели свідчить про відчуття ним специфіки глини як матеріалу, вміння поєднувати різновеликі пластичні маси в єдине ціле, намагання розширити сюжетно-образний лад опішненської пластики, урізноманітнити декор».

Церемонія урочистого відкриття виставки «ПРОМОВА ГОНЧАРЯ»: (зліва направо) Олесь Пошивайло, Володимир Бабич, Олександр Шкурпела. Опішне, Полтавщина. 26.06.2014.
Фото Тараса Пошивайла (Опішне)

Церемонія урочистого відкриття виставки «ПРОМОВА ГОНЧАРЯ»: (зліва направо) Олесь Пошивайло, Сергій Радько, Олександр Шкурпела. Опішне, Полтавщина. 26.06.2014.
Фото Тараса Пошивайла (Опішне)

Марія й Петро Шкурпели (батьки Олександра Шкурпели) на церемонії урочистого відкриття виставки «ПРОМОВА ГОНЧАРЯ».
Опішне, Полтавщина. 26.06.2014. Фото Тараса Пошивайла (Опішне)

Учасники церемонії урочистого відкриття виставки  «ПРОМОВА ГОНЧАРЯ». Опішне, Полтавщина. 26.06.2014. Фото Тараса Пошивайла (Опішне)

Фрагменти виставки «ПРОМОВА ГОНЧАРЯ» Олександра Шкурпели. Опішне, Полтавщина. 26.06.2014.