Нагороди VІ Міжнародного фотоконкурсу «Гончарні ВІЗІЇ країни» (2019)

Гран-прі «Гончарні ВІЗІЇ країни»
Тетяна Люта (Запоріжжя, Україна).
«Запалювати хмари»

Диплом «РетроВІЗІЇ»
Володимир Дубас (Львів, Україна).
«Кераміст Дувірак Валерій – студент Львівської академії мистецтв»

Диплом «КерамоРекЛАМА»
Тетяна Люта (Запоріжжя, Україна).
«Сила волі»

Диплом «ДивоСВІТ кераміки»
Ірина Демиденко (Харків, Україна).
«Гончарне Ню»

Диплом «ПоСТАТІ»
Станіслав Потанін (Київ, Україна).
«З другом»

Диплом «АрхеоВІЗІЇ»
Петро Баранець (Полтава, Україна).
«Без назви»

До уваги учасників VІ Міжнародного фотоконкурсу «Гончарні ВІЗІЇ країни»!

Вельмишановані учасники

VІ Міжнародного фотоконкурсу «Гончарні ВІЗІЇ країни»!

Церемонія офіційного відкриття фотовиставки й  нагородження переможців

відбудеться

28 вересня 2019 року, о 1500 год.,

в Центрі розвитку духовної культури

(вул. Явдохи та Гаврила Пошивайлів, 3,

Опішне, Полтавщина, 38164).

До Гончарної столиці України із робочим візитом завітав перший заступник Міністра освіти і науки України

Одним із важливих пріоритетних напрямків діяльності Національного музею-заповідника українського гончарства та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України є співпраця з освітніми закладами. Щоб з'ясувати можливості подальшої співпраці з вищами, до Гончарної столиці України завітав перший заступник Міністра освіти і науки України, кандидат фізико-математичних наук Павло Хобзей. Саме ці питання він обговорив з генеральним директором Національного музею-заповідника українського гончарства, керівником Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, професором Олесем Пошивайлом та директором Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського, доктором історичних наук Людмилою Овчаренко.

Опішне – серед перлин «Автентичної України»

2019 року стартував спільний проект Міністерства культури України та Google-Україна – унікальний електронний ресурс «Автентична Україна: Нематеріальна культурна спадщина». 20 березня його представив під час засідання Уряду Міністр культури України Євген Нищук.

Веб-портал має на меті познайомити інтернет-користувачів усього світу з культурною спадщиною різних регіонів України – надати інформацію про об’єкти, що включені до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України й знаходяться в списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Майстер - легенда

Фільм про феноменальну творчість гончаря-скульптора Остапа Ночовника