Створення пам'ятника Кричевському В.Г.

На сайті Полтавської міської ради розміщена електронна петиція щодо Створення пам'ятника Кричевському В.Г.

"У 1902 році довідавшись, що у Полтаві збираються споруджувати новий будинок земства (нині – краєзнавчий музей ім. В.Г. Кричевського), Василь Григорович запропонував свій проект, який став зразком національного стилю в архітектурі, так званого українського модерну.

У 1918-му до влади в Києві прийшла Центральна Рада. Михайло Грушевський доручив Кричевському розробити державну символіку. Грушевський вважав, що знання історії і культури України допоможе художникові знайти найлаконічніші символи, що передавали б суть молодої держави. 28 березня 1918 року офіційним гербом України затверджено тризуб київського князя Володимира, перероблений і оформлений.

У двадцяті — тридцяті роки Василь Кричевський з ентузіазмом займається вивченням і збереженням української культури. В 1925 році він знайшов та відреставрував будинок Шевченка в Києві, потім домігся відкриття в ньому музею. У тридцятих роках спроектував меморіальний музей Шевченка в Каневі.

До уваги учасників VІ Міжнародного фотоконкурсу «Гончарні ВІЗІЇ країни»!

Вельмишановані учасники

VІ Міжнародного фотоконкурсу «Гончарні ВІЗІЇ країни»!

Церемонія офіційного відкриття фотовиставки й  нагородження переможців

відбудеться

28 вересня 2019 року, о 1500 год.,

в Центрі розвитку духовної культури

(вул. Явдохи та Гаврила Пошивайлів, 3,

Опішне, Полтавщина, 38164).

До Гончарної столиці України із робочим візитом завітав перший заступник Міністра освіти і науки України

Одним із важливих пріоритетних напрямків діяльності Національного музею-заповідника українського гончарства та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України є співпраця з освітніми закладами. Щоб з'ясувати можливості подальшої співпраці з вищами, до Гончарної столиці України завітав перший заступник Міністра освіти і науки України, кандидат фізико-математичних наук Павло Хобзей. Саме ці питання він обговорив з генеральним директором Національного музею-заповідника українського гончарства, керівником Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, професором Олесем Пошивайлом та директором Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського, доктором історичних наук Людмилою Овчаренко.

Опішне – серед перлин «Автентичної України»

2019 року стартував спільний проект Міністерства культури України та Google-Україна – унікальний електронний ресурс «Автентична Україна: Нематеріальна культурна спадщина». 20 березня його представив під час засідання Уряду Міністр культури України Євген Нищук.

Веб-портал має на меті познайомити інтернет-користувачів усього світу з культурною спадщиною різних регіонів України – надати інформацію про об’єкти, що включені до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України й знаходяться в списку світової спадщини ЮНЕСКО.