Шановні відвідувачі Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

З приємністю повідомляємо, що з 1 листопада 2019 року в Музеї мистецької родини Кричевських ВПЕРШЕ розпочинається проведення майстер-класів з орнаментальної мальовки за мотивами творчості Василя Григоровича Кричевського!

Віднині Ви власноруч зможете відтворити художні шедеври великого мистця!

У зв’язку з додатковою послугою, вартість вхідного квитка змінюється для:

• дорослих – 40 грн.;
  • дітей шкільного віку – 30 грн.;
  • студентів, пенсіонерів – 32 грн.;
  • школярів-напівсиріт – 15 грн.

Дякуємо, що залишаєтеся з нами!

Сподіваємося на нові, захоплюючі зустрічі!

«Листи з Америки»

24 жовтня 2019 року в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася презентація книги «Листи з Америки». Вона оприлюднює епістолярій Катерини Кричевської-Росандіч – видатної українки в еміграції, представниці видатного роду Кричевських, чий слід навіки проторено на мапі історії творення незалежної України.

Створення пам'ятника Кричевському В.Г.

На сайті Полтавської міської ради розміщена електронна петиція щодо Створення пам'ятника Кричевському В.Г.

"У 1902 році довідавшись, що у Полтаві збираються споруджувати новий будинок земства (нині – краєзнавчий музей ім. В.Г. Кричевського), Василь Григорович запропонував свій проект, який став зразком національного стилю в архітектурі, так званого українського модерну.

У 1918-му до влади в Києві прийшла Центральна Рада. Михайло Грушевський доручив Кричевському розробити державну символіку. Грушевський вважав, що знання історії і культури України допоможе художникові знайти найлаконічніші символи, що передавали б суть молодої держави. 28 березня 1918 року офіційним гербом України затверджено тризуб київського князя Володимира, перероблений і оформлений.

У двадцяті — тридцяті роки Василь Кричевський з ентузіазмом займається вивченням і збереженням української культури. В 1925 році він знайшов та відреставрував будинок Шевченка в Києві, потім домігся відкриття в ньому музею. У тридцятих роках спроектував меморіальний музей Шевченка в Каневі.

До уваги учасників VІ Міжнародного фотоконкурсу «Гончарні ВІЗІЇ країни»!

Вельмишановані учасники

VІ Міжнародного фотоконкурсу «Гончарні ВІЗІЇ країни»!

Церемонія офіційного відкриття фотовиставки й  нагородження переможців

відбудеться

28 вересня 2019 року, о 1500 год.,